Kaip gyvena mūsų vištos?

Mūsų ūkyje auginamos čekų dominantės bei leghornų veislės vištos dedeklės. Būtent šių veislių vištaitės yra ištvermingos, lengvai prisitaikančios prie aplinkos bei gerai dedančios kiaušinius.

Pradėjome nuo 40-ies vištų ir kiekį palaipsniui didinome. Šiuo metu auginame tik dedekles, bet vėliau planuojame turėti ir mėsinių viščiukų.

Kuo lesiname vištas?

Nuo pat pradžių aiškiai sau pasakėme, kad vištas lesinsime tik natūraliu savo pačių ir be jokios chemijos augintu lesalu. Nes jei lesinti bet kuo, tai kam išvis jas auginti? Tokiu atveju kiaušinius būtų galima pirkti ir parduotuvėje. 

Kadangi ūkyje patys auginame kviečius bei kitas grūdines kultūras, problemų dėl lesinimo nėra – vištaitėms puikiai tinka smulkinti miežiai, kviečiai, taip pat mūsų pačių augintos salotos, virtos bulvės ar morkos. Nepatikėsite kaip jos mėgsta raudonuosius serbentus! 

Kad kiaušiniai būtų sveiki ir stiprūs, vištos gauna natūralaus kalkakmenio, smulkintų kriauklų kiautų bei žvyro. 

Savo ūkyje naudojame ekologinės/gamtinės žemdirbystės metodus, tad esame ramūs, kad nei mes, nei mūsų auginami gyvuliai ar paukščiai nesuvartojame jokių pesticidų ar žmogaus organizmui kenksmingų medžiagų.

Laikymo sąlygos

Mūsų paukščiai gyvena patalpoje, kurioje gali judėti nevaržomai. Kiekvieną rytą vištos išleidžiamos į didelį lauko aptvarą, o vakare parpėdina atgal.

Kadangi esame apsisprendę vištų nešerti jokiais vaistais ar antibiotikais, tenka atidžiai rūpintis jų švara bei prevencija nuo ligų: geriamą vandenį nuolatos keičiame, vištidę kruopščiai išvalome bent kartą per savaitę, o kartą per sezoną išnešame visą kraiką ir pakeičiame jį nauju. Kraikui naudojame durpes, pjuvenas arba smulkintus šiaudus.

Vištaitės visuomet turi galimybę išsikedenti plunksnas pelenuose (prevencija nuo vištų erkučių), o kartais atsigerti pelynų arbatos (prevencija nuo kirmėlių). 

Norite įsigyti kiaušinių iš mūsų ūkio? Tą padaryti galite ČIA 🐓

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top